ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ
Özdere Araba Kiralama Armoni Rent A Car

Özdere Araba Kiralama Armoni Rent A Car

Özdere Araba Kiralama Armoni Rent A Car Hotel Teslim Güvenli Online Araç Kiralama 
 
Yola çıkıldığında önce Gümüldür sahillerine geliniyor. Gümüldür’den doğuya, Kuşadası yönüne gidildiğinde ara ara sahil tarafında, ama daha çok solunuzda çam ormanları var. Gümüldür sahillerini Özdere sahilleri izliyor.  
 
Özdere;  yol üzerindeki Çukuraltı ve 2 km. içerideki merkez köyü ile iki bölümlü bir belediye. Çukuraltı deniz kıyısında ama bütün kıyı yazlıklarla kaplı olduğu için yol boyunca yerleşim bitene kadar deniz görünmüyor. Köy girişini geçtikten sonra denizle birleşip denize paralel uzanan yolun sağında bakir kalmış koylar görsel bir keyif sunuyor.
 
Özdere sınırları içindeki koylar ve sahil şeridinin uzunluğu 40 km. Sahilin kıyıya paralel gitmemesi, girintili çıkıntılı bir çok koydan oluşması, sahil şeridinin ve kumun çok kaliteli olması, deniz suyunun temizliği turistlerin ve tur operatörlerinin de dikkatini çekmiş olmalı ki;  körfezin karşı kıyısında bulunan Kuşadası'na gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük bir bölümü günlük yat turları ile Özdere sahillerine gelerek  burada denize giriyorlar.
 
Kuşadası’nın sahilinde otel yapılacak yer kalmayınca yeni oteller Özdere-Gümüldür Sahil şeridine kaymaya başlamış. Kuşadası’nın bölgeye çok yakın olması yatırımcıları bu bölgeye yönlendirmiş.
 
Tarihi Ören Yerlerine, Adnan Menderes Hava Limanına, Kuşadası ve Çeşme Deniz Limanlarına yakınlığı  Özdere' yi  kara ve deniz yolları ile dünyaya açılan bir pencere haline getirmiş.Özdere araç kiralama ve gümüldür araba kiralama hizmetleriyle armoni rent a car konaklama yaptığınız hotelde araç kiralama hizmetleri 7/24 saat online rezervasyon yapabilirsiniz.
 
İzmir’de en çok yazlık ve lüks tatil köyünün bir arada bulunduğu tatil beldelerinin başında gelen Özdere, Menderes ilçesine bağlı ve Selçuk, Ürkmez, Kuşadası gibi yerlere yakınlığı ile de ön plana çıkıyor. Yurt dışında yaşıyor ve bu yaz Özdere’deki yazlığınıza gelmeyi ya da konaklama için bir otelde rezervasyon yaptırmış olabilirsiniz. Peki ya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na vardıktan sonra Özdere’ye nasıl geleceğinizi biliyor musunuz? Endişe etmenize gerek yok çünkü biz de bilmiyoruz, çünkü buna gerek yok! Armoni Rent A Car ayrıcalığı araç teslim anında nakit ödeme imkanı ve ekonomik fiyatlar, dahası özel adrese teslim imkanı ile tatiliniz süresince toplu taşıma araçlarına elveda diyebilirsiniz. Peki nasıl mı?
 
Armoni Rent A Car Özdere Araç Kiralama
 
Armoni Özdere araç kiralama ve İzmir araç kiralama der demez akla ilk gelen firmalardan biri olan Armoni Rent A Car’ın diğer firmalardan farklı olmasının en önemli sebebi, müşterilerine kredi kartı ve depozito şartlarını koşmaması. Bu nedenle araç kiralayacak kişi de işlemleri en hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmekle kalmayıp aynı zamanda bütçesinden kar ederek de tatilinin ulaşım kısmını daha ekonomik bir hale getirebiliyor. Dilediğiniz noktada araç teslimini gerçekleştirebilir ve daha önceden hiçbir ödeme yapmayarak, araç teslim anında nakit bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Ekonomik Uygun Fiyatlar
 
Özdere araç kiralama firmaları araştırırken kuşkusuz fiyat ve güvenilirlik, öncelikleriniz olacak. Bu anlamda sadece müşterilerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda güvenilir hizmet vermeyi ilke edinmiş Armoni Rent A Car’ın yıl boyu süren kampanya ve fırsatlarını yakından takip edebilir, online olarak aracınızı rezerve edebilir ve aracınızı dilediğiniz noktadan teslim alabilirsiniz. Yüksek sezonda bile uygun fiyatları ile farkını ortaya koyan erken rezervasyon kampanyalarına da bir göz atmanızda fayda var.
 
Özel Adrese Ve Hotele Teslim
 
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık 53 km mesafede konumlanan Özdere’ye toplu taşıma araçları ile ulaşmak, hele ki yurt dışından geldiyseniz ve yükünüz fazla ise epey zahmetli olacaktır. Bunun yerine kaç kişilik bir aile veya arkadaş grubu iseniz ona uygun bir araç kiralayabilir, hatta kiralama ücretini aranızda bölüşerek toplu taşıma araçlarına göre çok daha konforlu ve ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na vardıktan sonra direkt Özdere’ye gitmek istemeyebilirsiniz. Veya tatilinizden önce İzmir’de yapacak başka işleriniz vardır. Bu anlamda aracı teslim alacağınız nokta illa ki havalimanı olmayacaktır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı dışında başka bir araç teslim noktası seçme imkanı sunan Armoni Rent A Car, araç teslim alma ve etme yerinin esnekliği konusunda da müşterilerinden tam puan alıyor.
    
DAHA FAZLA...
Seferihisar Araç Kiralama

Seferihisar Araç Kiralama

İzmir Seferihisar merkeze 47 km uzaklıkta izmir adnan menderes havalimanına 65 km uzaklıktadır izmir havalimanı araç kiralama hizmeti veren Armoni Rent A Car Dan Kiraladınız araçla konforlu ve rahat bir bicimde ulaşım sağlaya bilirsiniz, tarihi zenginlikleri, masmavi denizi ve yemyeşil organik doğasıyla ilgi ve alaka görüyor. Tarihte kurulan 12 İyon kentinden biri olan Seferihisar’ın geçmişi MÖ 1,050’lere kadar uzanıyor. Çok sayıda medeniyetin izini ve tarihini taşıyan kent, kültür, tarih ve doğa meraklılarının beğenisini topluyor.

Tarihinin yanı sıra, Türkiye’nin ilk sakin şehri olan (Citta Slow) Seferihisar, zeytinlikleri, mis kokulu mandalina bahçeleriyle de görenleri etkiliyor. Kendine has leziz mutfağı, 49 km’lik sahil şeridi ve görülecek antik kentleriyle burası, turizm açısından her yıl kendini geliştiriyor. İzmir çevresinde gezilecek yerler arasındaki bu ilçede görülmesi gereken yerlerin bir listesini hazırladık.
Seferihisar’ın balıkçı köylerinden olan Sığacık, cana yakın insanlarıyla oldukça sevimli bir yer. Sahilde, limanı çevreleyen kalenin içine kurulan köyün daracık sokakları ve özgün mimarisi görülmeye değer. Burada, 1522’de Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yaptırılan Sığacık Kalesi, görülecek yerler arasında bulunuyor. Balıkçı köyü ayrıca, dalış yapıp zıpkınla balık avlamak isteyenlerin ya da yatla koyları gezmek isteyen tatilcilerin ilgi gösterdikleri yerlerden.
Sığacık Pazarı, her pazar Sığacık Kaleiçi ve çevre sokaklarda kuruluyor. Halden hiçbir ürünün girmediği bu pazarda, tüm ürünler Seferihisar ve köylerinde üretim yapan üreticilere ait. Üreticiler pazarda, el emeği göz nuru çok sayıda ürün, kendi yetiştirdikleri her çeşit meyve ve sebzeyi aracısız satabiliyor. Haftasonu keyfi için Seferihisar’a gelenlerin mutlaka uğradığı pazarda, Ege otları en çok ilgi gören ürünler arasında.
Geç Osmanlı Dönemi yapılarından olan Seferihisar Ulu Camii, 1816’dan günümüze kadar gelen eserlerden. Geniş bir avlu içinde yer alan tek minareli bina, ahşap mahfil ve minbere sahip. 1996’da kapsamlı onarım gören bina günümüzde hizmet vermeye devam ediyor. Barok süslemelerin öne çıktığı caminin içi ziyaretçileri etkiliyor.
Seferihisar’ın kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulan Kültür Müzesi, çok sayıda etnoğrafik esere sahip. Burayla, gelenlerin ilçe hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanırken, bir yandan da kaybolmaya yüz tutmuş değerler gün yüzüne çıkarılıyor. Arşiv görevi de gören bu yer sayesinde kenarda kalmış belgeler de ortaya çıkarak ilçenin ve bölgenin tarihi daha detaylı inceleniyor. Etnografya müzesi özelliği sayesinde günlük yaşamın somutlaştırıldığı sergilerde kıyafetler, eşyalar gibi çok sayıda obje de ziyaretçilere ulaşıyor.Seferihisar’a 5 km mesafede bulunan Teos Antik Kenti, bir yarımadaya kurulu liman kenti. MÖ 1,000 yılına dayanan tarihiyle deniz ticaretinde gelişen şehrin etkisi Nil Deltası’na kadar ulaşmış. Antik kentten günümüze ulaşan ve iyi korunmuş çok sayıda kalıntı bulunuyor. Akropol, antik tiyatro, kent surları, antik liman ve Anadolu’daki en büyük Dionysos Tapınağı görülebilecek eserler arasında bulunuyor.
Kurulan 12 İyon kentinden biri olan Lebedos Antik Kenti, döneminin en zayıf kentlerinden olarak biliniyor. Kral Kodros’un oğlu Andropompos tarafından kurulan şehrin çevresinde Kolophon ve Tlos gibi daha güçlü kentlerin varlığı nedeniyle gelişmesi pek mümkün olmayan yerlerden. Günümüze ulaşan pek fazla eser olmasa da, yarımadayı kuşatan sur kalıntıları ve doğal güzelliği nedeniyle burası, görülmeye değer noktalar arasında.
İzmir’e olan yakınlığıyla ziyaretçi sayısını daha da arttıran Akkum Plajı, Seferihisar’ın Sığacık mahallesinde bulunuyor. İzmir’in en güzel plajları arasında bulunan yer, masmavi berrak denizi ve yemyeşil doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Mavi bayraklı sahil, başta rüzgar sörfü olmak üzere birçok su sporuna oldukça uygun bir yapıya sahip.
Mavi ve yeşilin mükemmel bir uyum içinde olduğu Ekmeksiz Plajı, tertemiz deniziyle gelenlerin beğenisini kazanıyor. 2001’de mavi bayrak alan bu sahilde kamp ve piknik yerleri de oldukça güzel. Piknik alanlarını çevreleyen çam ormanları sayesinde serin olan bu yer, tatilciler için yaz aylarında daha da cazip hale geliyor. Seferihisar’da kalkan dolmuşlarla ulaşımın da rahat olduğu plaj, serin sularıyla gelenlere keyifli vakit geçirmeyi vaat ediyor.

İzmir’de gezilecek yerler arasında olan Seferihisar, kültürel birikimi, yeşil ve mavinin birbirine karıştığı muhteşem doğası ve upuzun sahil şeridiyle tatilcilerin beğenisini kazanıyor. Kültür ve deniz turizminin yanı sıra, çok sayıda meyve ve sebzenin taze olarak bulunabildiği ilçe, her yıl daha çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

DAHA FAZLA...
top