Kiralama Şartları

 
EHLİYET VE YAŞ SINIRI
Kira sözleşmesinin imzalanması sırasında kiracının ekonomik ve orta sınıf araçlar için 23 yaşını doldurmuş olması , yerli veya uluslararası min.2 yıllık ehliyete sahip olması ve ehliyetini yanında bulundurması gerekmektedir.
KİRALAMA SÜRESİ
En az 3 gündür.
EXTRA FİYATLAR
Kiralama fiyatlarına periyodik bakım , rent a car kaskosu ve %18 KDV dahildir.
Yakıt kiralayana aittir.
Önceden bildirmek şartıyla bebek koltuğu  ve navigasyon kiralanabilir. Bebek koltuğu ücreti günlük 2 euro’dur navigasyon günlük 3 euro;dur
HGS ( otoyol,köprü geçiş ücretleri ) kiracıya aittir.
ARAÇ TESLİM VE İADESİ
Web sitemizden yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması sonrasında çağrı merkezimiz sizinle iletişime geçecektir. Verdiğiniz bilgi doğrultusunda Armoni Rent a Car personeli sizi karşılayıp aracı teslim etmek ve dönüşünüzde iade almak üzere sizi karşılayacaktır. Aracın tarafınıza teslim edilebilmesi için yurtdışından gelen müşterilerimizin ehliyet ,kimlik ve pasaportlarının , yurtiçinden gelen müşterilerimizin de ehliyetlerinin ,kimliklerinin ve aynı kişiye ait kredi kartlarının yanlarında olması ve personelimize ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde araç teslimi yapılamamaktadır.
MUHTELİF HUSUSLAR
 
·         Araç anahtarı veya ruhsatının kaybolması durumunda masraflar kiracıya aittir.
 
·         Lastik patlaması veya inmesi durumunda yedeğiyle değiştirilmemesi sebebiyle ortaya çıkacak masraflar kiracıya aittir.
 
·         Trafik cezaları ve otopark ücretleri kiracıya aittir.
 
·         Tek taraflı veya çift taraflı kazalarda kaza tespit tutanağı düzenlenmesi ve alkol raporu alınması zorunludur . Aksi taktirde ortaya çıkan masraflardan kiracı sorumludur. 
 
·         Yurtiçi ve yurt dışı kiralamalarda kredi kartı zorunludur ve kredi kartı aracı kiralayan kişinin  adına olmalıdır kiralanan araçın marka modeline göre kredi kartından provizyon bloke uygulanır
.         Findex puanı değerlendirilerek araç teslimi yapılır.
 
.        Araç sorunsuz şartlara uygun bir şekilde teslim edildiğinde provizyon banka tarafından kartınıza güvenli bir şekilde iyade edilir.
.        Kiralama Provizyon Bedelleri
.        (Ekonomik grup araçlar :3,000 tl) (Orta grup araçlar :50,00 tl) (Lüks grup araçlar :15,000 tl  Kredi Kartı Provizyon Bloke Bedelleri.
         Kredi Kartının Aracı Kiralayan Kişiye Ait Olması Gerekmektedir. Başkasının Adına Olan Kredi Kartıyla Araç Teslimi Mümkün Değildir.
         Daha detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimizi 7/24 araya bilirsiniz.
SİGORTA
Araçlarımız rent a car kaskoludur. 
Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, mini hasar sigortası satın alınmamışsa sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır. 
Sigortaların Ve Kaskonun geçerli olabilmesi için:
Kazanın, araç kontratında ismi yazan kişilerden biri tarafından kullanılırken gerçekleşmiş olması,
Araç kullanımı sırasında kesinlikle alkol alınmamış ve/veya uyuşturucu etkisi altında olunmaması,
Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmış olması,
ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurulmuş olması,
Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmiş olmalıdır.
Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa
Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi durumunda
Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelmesi durumunda
Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması durumunda,
Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçllanması durumunda.
ÇALINMA durumunda, en yakın polis veya jandarma karakolu tarafından "Hırsızlık Tespit Raporu" alınmış ve anahtar ve araç ruhsatının personelimize  teslim edilmiş olması gerekmektedir.
Hasar Ve Kaza Durumlarında Kaza Raporu Olmaması Halinde Hasar Bedeli Kiralayan Kişiye Rücu Edilir.
Mini Hasar Sigortası 
Ekstra olarak satın alınabilecek ve günlüğü 5 euro olan mini hasar sigortası ECO , 4,000TL'nin altındaki tek taraflı kazalar ile oluşan hasarları polis/jandarma'dan alınacak rapora gerek kalmaksızın müşteri beyanıyla karşılar. 
Ekstra olarak satın alınabilecek ve günlüğü 6 euro olan mini hasar sigortası ORTA , 5,000 TL'nin altındaki tek taraflı kazalar ile oluşan hasarları polis/jandarma'dan alınacak rapora gerek kalmaksızın müşteri beyanıyla karşılar. 
Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza aittir. 
Kilometre Sınırları

Sınıf

Yaş

 

15 Gün

Altı

15 Gün

Üstü

Km Aşım

Fiyatı

 Eko 23    300  3.500 3.00 TL +KDV
Orta 25    300 3.500 5,00 TL +KDV
Suv 27    250 3.000 7,50 TL +KDV
Prm 27   200 3,000 10,000 TL +KDV
Lüks 29   200 3,000 15,000 TL +KDV
ARMONİ RENT A CAR 
ERSTUR TURİZM ORGANİZASYON GIDA.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ TESCİLLİ MARKASIDIR.
top